logo yeni

ŞUBAT AYINDA ATANACAK ÖĞRETMENLERE KİMLER DANIŞMANLIK YAPABİLECEK?

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

ogretmen13Şubat ayında ilk ataması yapılacak öğretmenlere adaylık süreçlerinin ilk dönemlerinde danışman öğretmenlik yapacakların belirlenmesi çalışmaları başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderdiği yazıda, bazı nitelikler belirterek bu niteliklere uygun öğretmenlerin 8/1/2016 tarihine kadar Bakanlığa bildirilmesi istendi.

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü, 20/12/2015 tarihli yazısıyla; Şubat ayında ilk ataması yapılacak öğretmenlerin adaylık süreçlerinin ilk dönemleri için danışman öğretmenlerin belirlenmesi amacıyla, adaylık dahil en az 10 yıl hizmet süresine sahip öğretmenler arasından ulusal veya uluslararası projelerde koordinatör, danışman veya katılımcı öğretmen olarak görev almış olan, sosyal ve kültürel faaliyetlere (tiyatro gösterisi, şiir dinletisi, okul gazetesi, okul dergisi, okul gezileri, spor müsabakaları vb. etkinlikler) katılım sağlayan, iletişim becerisi ve temsil yeteneği güçlü ve mesleğinde temayüz etmiş olan öğretmenlerin illere ait listesini istedi.

Bu yazıya göre, aday öğretmenlere danışmanlık yapacak öğretmenler, adaylık dahil en az 10 yıl hizmet süresine sahip olmanın yanı sıra; ulusal veya uluslararası projelerde koordinatör, danışman veya katılımcı öğretmen olarak görev almış olan ve/veya sosyal ve kültürel faaliyetlere katılım sağlayan, iletişim becerisi ve temsil yeteneği güçlü ve mesleğinde temayüz etmiş olanlar arasından belirlenecek.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.