logo yeni

6 KURUMDA KADRO DEĞİŞİKLİĞİ OLDU VE 1000 ADET GELİR UZMAN YARDIMCISI KADROSU İHDAS EDİLDİ

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

kadro5Bugün yayımlanan 2015/8323 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yapılan kadro değişiklikleri, bazı kurumların yeni memur alımına ve/veya görevde yükselme sınavı açmaya hazırlandığı şeklinde değerlendirildi.

Başbakanlık, MSB Akaryakıt İkmal ve NATO Pol.Tes. İşl.Bşk., Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanlığı ve Türkiye Patent Enstitüsü Başkanlığına ait bazı dolu kadrolarda derece değişikliği ve bazı boş kadrolarda da sınıf, unvan ve derece değişikliği yapıldı.

Yapılan kadro değişikliklerinin bazıları, kurumlara ait dolu kadrolarda derece terfilerine yönelik olurken, bazıları ise ilk defa veya görevde yükselme suretiyle ya da naklen atamaya yönelik oldu.

Örneğin;

-Başbakanlık için toplam 21 adet istisnai kadro ihdas edildi. Bu kadrolara, KPSS ve görevde yükselme sınavı gibi sınav şartı aranmadan atama yapılabilecek.

-Gelir İdaresi Başkanlığı için 1000 adet Gelir Uzman Yardımcısı kadrosu ihdas edildi. Giriş sınavı açılmak suretiyle bu kadrolara atama yapılacak.

-Gelir İdaresi Başkanlığı için çeşitli derecelerde 75 adet Müdür Yardımcısı ile 3 üncü derecede 100 adet Veznedar kadrosu ihdas edildi. Bu değişiklikler, ihdas edilen kadrolarından bazılarına veya tamamına görevde yükselme suretiyle atama yapılacağı şeklinde değerlendirildi.

-Gelir İdaresi Başkanlığı için 8 ve9 uncu derecelerde toplam 69 adet Tekniker ile 5 ve 6 ncı derecelerde toplam 11 adet Mühendis kadrosu ihdas edilmesi, bu kadroların bazılarına veya tamamına ilk defa atama yoluyla personel alınacağı şeklinde değerlendirildi.

-Türkiye Patent Enstitüsü Başkanlığı için 8 adet Patent Uzman Yardımcısı kadrosu ihdas edilmesi, bu kadrolara giriş sınavı açılmak suretiyle atama yapılacağı şeklinde değerlendirildi.

Değişiklik yapılan kadroları görmek için tıklayınız...

 Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.