logo yeni

EKONOMİ BAKANLIĞI HEDİYE KONUSUNDA UYARI YAPTI

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

ekonomi bakanligiEkonomi Bakanlığı, yaklaşan yılbaşı öncesinde kamu görevlilerine hediye verilmemesi konusunda uyarı yaptı.

Bakanlık tarafından ihracatçı birliklerine gönderilen yazıda, iş adamları ve ihracatçılar tarafından bürokratlara yılbaşı hediyesi gönderilmemesi istendi.

Yazıda, Devlet memurlarının hediye alma yasağı bulunduğuna dikkat  çekilerek, “Kamu görevlilerine hediye verilmemesi hususuna riayet edilmesinde, İhracatçı Birlikleri ve Sektörel Tanıtım Grupları tarafından gerekli hassasiyetin gösterilmesi önem arz etmektedir” ifadelerine yer verildi.

Geçtiğimiz günlerde Kamu Görevlileri Etik Kurulundan da benzer bir uyarı gelmiş ve geçen sene gönderilen genelgeye atfen, “Kamu görevlilerine verilen hediyeler, kamuoyu nezdinde etik tartışmalara yol açmakta, kamuda yozlaşmaya, yolsuzluk algısına, yöneticilere duyulan itibar ve güvenin azalmasına neden olmaktadır. Kamu görevlilerinin hediye konusunda belirtilen kurallara titizlikle uyması önem taşımaktadır” ifadelerine yer verilmişti.

Kamu görevlilerinin hangi hediyeleri kabul edip hangilerini edemeyeceği konusundaki bilgilendirici yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.