logo yeni

ENGELLİ ÇOCUĞU OLAN ÖĞRETMENE ÖNCELİK TANINMASI İSTENİYOR

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

ogretmen5Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenlerin haftalık ders programları ve nöbetlerinin belirlenmesinde engelli çocuğu bulunanların tercihlerine öncelik tanınması yönünde önlem aldı.

Bakanlık geçtiğimiz ay gerçekleşen, Kurum İdare Kurulu (KİK) toplantısında alınan tavsiye kararını hayata geçirdi. Bakanlık ile Eğitim Bir-Sen yetkilileri arasında yapılan Kurum İdare Kurulu toplantısında, haftalık ders programlarının belirlenmesinde engelli çocuğu bulunan öğretmenlere, gün ve saat tercihlerine göre öncelik verilmesi talebinde bulunulmuştu.

Milli Eğitim Bakanlığı müsteşarı Yusuf Tekin imzasıyla İl Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderilen yazı ile eğitim kurumları bu konuda uyarıldı. “Engelli çocuğu bulunan öğretmenler” konulu yazıda, bu durumdaki öğretmenlerin haftalık ders programları ile nöbetlerinin belirlenmesinde gün ve saat tercihlerine öncelik verilerek düzenleme yapılmasının kararlaştırıldığı belirtildi. Yazıda bu hususun dikkate alınarak eğitim kurumlarında görev yapan engelli çocuğu olan öğretmenlere kolaylık sağlanması gerektiği hatırlatıldı.

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.