logo yeni

MEMURLARA PERFORMANS DEĞERLENDİRME GELECEK Mİ?

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

degerlendirme3Devlet Personel Başkanlığı tarafından Trabzon’da düzenlenen “Kamuda Yönetici Yetkinliklerinin Artırılması Bölgesel eğitim Programı”nda konuşan Devlet Personel Başkanı Kumbuzoğlu, “Gelişmiş ülkelerdeki çalışan ölçümleme modellerini araştırıyoruz” dedi.

Yeni Hükümetin, kamu reform paketi çerçevesinde performans değerlendirme sistemini getirebileceği söylenirken, Devlet Personel Başkanlığı da gelişmiş ülkelerdeki çalışan ölçümleme modellerini araştırıyor.

Devlet Personel Başkanı Mehmet Ali Kumbuzoğlu, Türkiye'nin çalışanını ölçümlemeyen tek ülke olduğunu belirterek, "Bu konuda gelişmiş ülkeleri tarıyoruz. Şu anda kurumların bazıları bunu yapıyor, biz de onlara önderlik ediyoruz. Bize en uygun sistemi yürürlüğe koyduğumuzda çalışanımızı ölçme konusunda bir adım atmış olacağız" dedi.

Kamuda verimliliğe büyük önem verdiklerini, bu nedenle 2010'dan beri Bölgesel Eğitim Programı'nı düzenlediklerini vurgulayan Kumbuzoğlu, "Doğu'yu Malatya ve Şanlıurfa'da, Akdeniz'i Antalya ve Adana'da, İç Anadolu'yu Bursa ve Nevşehir'de, Marmara'yı Tekirdağ'da bir araya getirdik. Hedefimiz üst düzey ve orta kademe yöneticileri geliştirmek, yetiştirmek" diye konuştu.

Eşit işe eşit ücret uygulaması yaptıklarını anımsatan Kumbuzoğlu, "Valilerimiz 'her ili aynı kefeye koymayalım, ücret sistemini illere göre farklılaştırmanız lazım' diyor. Ağrı'da, Diyarbakır'da, Şırnak'ta ya da az gelişmiş yörelerde memuru aynı ücretle yönetemezsiniz, verim alamazsınız. İşte bu gibi durumları taşrayı gezerek öğreniyoruz" dedi.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.