logo yeni

YIPRANMA PAYINDAN KİMLERİN FAYDALANACAĞINA İLİŞKİN KOMİSYON TOPLANTILARI BAŞLADI

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

personel2016-2017 yıllarını kapsayan toplu sözleşmede öngörülen fiili hizmet zammı ile ilgili komisyon çalışmalarına başladı.

3. Dönem toplu sözleşmede konuyla ilgili olarak “Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı bünyesinde oluşturulacak komisyon tarafından kamu görevlilerinden kimlerin hangi şartlarda ve süreyle fiili hizmet süresi zammından yararlandırılacağı hususu yeniden değerlendirilecektir.” ifadelerine yer verilmişti.

Fiilli hizmet zammına ilişkin komisyon çalışmalarına Memur-Sen'e bağlı sendikalar, 11 hizmet kolunda yetkili olarak katılırken, toplantıda hizmet kollarının talepleri doğrultusunda 9 adet alt komisyon oluşturulması kararlaştırıldı.

Alt komisyonlarda "fiili hizmet zammından", diğer adıyla yıpranma payından hangi kadroların faydalanacağı ile ilgili çalışma yapılacak ve çalışmanın sonunda hazırlanacak rapor Kanun Tasarısı haline getirilerek TBMM'ye sunulacak.

Bilimsel çalışmaların sonucunda hangi hizmet kollarında ve kimlere ne şekilde "fiili hizmet zammı" verileceğine dair ön metinler oluşturulacak. Toplantıda ayrıca kamu çalışanlarının yanı sıra özel sektör çalışanlarına ilişkin düzenleme yapılaması konusunda da görüş birliğine varıldı.

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.