logo yeni

MALİYE BAKANLIĞI 2015/2 KİK TOPLANTISINDA HANGİ KARARLAR ALINDI?

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

maliye bakanligiMaliye Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İsa Coşkun başkanlığında 22.10.2015 tarihinde gerçekleştirilen 2015/2 Kurum İdari Kurul toplantısına alınan kararların neticeleri açıklandı.

Buna göre yapılan görüşme neticesinde aşağıdaki hususlar kararlaştırılmıştır.

1-  Maliye Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Atama Yönetmeliği hükümlerine göre yapılacak sınavlara ilişkin duyurular yapılmış olup, diğer unvanlara yönelik duyuru en kısa sürede yapılacaktır.

2-  Engelli personelin yer değişikliğine ilişkin 26/06/2015 tarihli ve 2015/1 sayılı Genelge çıkarılmış olup, Valilik atamalı diğer personelin il içi ve iller arası yer değişikliği hususunda genelge çıkarılması çalışmaları devam etmektedir.

3-Maliye Bakanlığı personeli ile diğer kamu kurumlarında aynı unvanda çalışan personelin (Müdür, Uzman, Şef, VHKİ, Şoför ve Yardımcı Hizmetli) özel hizmet tazminatı orunlarının eşitlenmesi ile Veznedarların mali sorumluluk tazminatının yükseltilmesine yönelik talep devam etmekledir.

4-  Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatında görev yapan personele servis hizmeti veya ulaşım kartı verilmesi konusunda çalışmalar yapılmış olup, karar aşamasına gelinmiştir,

5-   Defterdarlık Uzmanlığından Maliye Uzmanlığına sınavla geçişin sağlanmasına ve Bakanlığımız personel inden şartlan taşıyanların Defterdarlık Uzmanlığına atanabilmesi için özel sınav açılmasına ilişkin düzenleme yapılması taleplerine ilişkin çalışmalar yapılacaktır.

6-   Personelin fazla çalışması karşılığının ücret olarak ödenmesi ile idari izinli günlerde çalışılması durumunda buna mukabil izin verilmesi hususu talebi yinelenmiştir.

7-   Şoför unvanlı personelin sınavsız VHKI kadrolarına atanabilmeleri hususunda yönetmelik değişikliği talep edilmiştir.

8-    Kamu taşıtlarına kasko sigortası talebi devam etmektedir

9-   Mesleki Eğitim Kursu Giriş Sınavına başvuru için aranan yaş şanının kaldırılması talebi uygun görülmüştür.

10-   Memur maaşını oluşturan tüm unsurların emekli keseneğine dahil edilerek emekli maaşına yansıtılması talebi devam etmektedir.

11-   Gümrük Saymanlık veznelerinde tahsil edilen tutarların bankaya yatırılmasına ilişkin güvenlik ile ilgili gerekli tedbirlerin alınması ve personel eksikliğinin giderilmesi talep edilmiştir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.