logo yeni

POLİSLERİN KOMİSER YARDIMCILIĞINA GEÇİŞ SINAVINI YAPACAK KURUMLAR DEĞİŞTİ

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

polis2Komiser Yardımcılısı kadrosuna atanacak polis memurları, başpolis memurları ve kıdemli başpolis memurlarının Polis Amirleri Eğitimi Merkezine öğrenci adayı olarak alınması aşamasında uygulanan yazılı sınav, ÖSYM ve MEB dışında herhangi bir üniversiteye de yaptırılabilecek.

"Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Giriş Ve Eğitim-Öğretim Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik"te değişiklik yapıldı.

Resmi Gazete'de bugün yayımlanarak yürürlüğe giren Yönetmelik değişikliğine göre;

Meslekte fiilen iki yılını dolduran ve kırkbeş yaşından gün almamış lisans mezunu polis memurları, başpolis memurları ve kıdemli başpolis memurlarınınPolis Amirleri Eğitimi Merkezine öğrenci adayı olarak alınmasında uygulanan yazılı sınavın yapılması ile sınav sorularının hazırlanması, basımı ve saklanması işleri Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi veya Milli Eğitim Bakanlığına yaptırılabileceği gibi Türkiye genelinde sınav yapabilecek üniversitelerden birine de yaptırılabilecek.

Polis Amirleri Eğitim Merkezine (PAEM) öğrenci olarak alınan emniyet mensupları, öğrenim süreleri sonunda girecekleri sınavlarda başarılı olduklarında, komiser yardımcısı olarak Emniyet Genel Müdürlüğü kadrolarına atanmaktadırlar.

POLİS AKADEMİSİ BAŞKANLIĞI POLİS AMİRLERİ EĞİTİMİ MERKEZİ GİRİŞ VE EĞİTİM-ÖĞRETİM YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 16/7/2015 tarihli ve 29418 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Giriş ve Eğitim-Öğretim Yönetmeliğinin 15 inci maddesinin ikinci fıkrasının ikinci cümlesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“Ancak yazılı sınav sorularının hazırlanması, basımı, saklanması ve yazılı sınavın yapılması işleri Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi veya Milli Eğitim Bakanlığına ya da Türkiye genelinde sınav yapabilecek üniversitelere de yaptırılabilir.”

MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini İçişleri Bakanı yürütür.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.