logo yeni

YAZ DÖNEMİ KILIK KIYAFET SERBESTİSİ BUGÜN SONA ERİYOR

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

burokratDevlet memurlarına tanınan yaz dönemi kılık kıyafet serbestisi bugün mesai saatinde sona eriyor.

Kamu Kurum Ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin Kılık Ve Kıyafetine Dair Yönetmelik hükümleri gereğince kamu çalışanlarına getirilen kıyafet zorunluluğu yaz döneminde gevşetiliyor.

Yönetmelikte yer verilen “Yaz döneminde personelin kılık, kıyafeti 15 Mayıs - 15 Eylül tarihleri arasında uygulanır. Yaz kıyafetleriyle ilgili hususlar bakanlık merkez teşkilatında ilgili Bakanlarca; illerde, yapılan hizmetin mahiyeti ve çalışılan yerin iklim ve coğrafik özellikleri gözönünde tutularak Valilerce tespit edilir.” hükmü gereğince memurlar, 15 Eylül tarihinden itibaren yeniden yönetmelikte yer verilen kıyafetlerle işe gitmek durumunda olacaklar.

Memurların kıyafet zorunluluğu ile ilgili sıkıntılar sendikalar tarafından dile getirilmesine karşın bu konuda bir düzenleme yapılmadı. Öte yandan, halen bazı sendika üyeleri sendikal eylem kapsamında kıyafet yönetmeliğine aykırı olarak işe gitmeye devam ediyorlar.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.