logo yeni

VEKİL OLMAK İSTEYEN MEMURLAR İÇİ BUGÜN SÜRE DOLUYOR

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

tbmm21 Kasım tarihinde yapılacak olan erken genel seçimlerde aday olmak isteyen kamu görevlileri için istifa etme süresi bugün doluyor.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından açıklanan takvime göre, seçimlerde aday olmak isteyen memurların bugün saat 17.00’ye kadar görevlerinden istifa etmesi gerekiyor.

YSK açıklamasına göre milletvekili adayı olabilmek için istifa etmesi veya emekliye ayrılması gereken kamu görevlileri şöyle:

a) Hâkimler ve savcılar,

b) Yüksek yargı organları mensupları,

c) Yüksek öğretim kuramlarındaki öğretim elemanları,

d) Yükseköğretim Kurulu üyeleri,

e) Radyo ve Televizyon Üst Kurulu üyeleri,

f) Kamu kurumu ve kuruluşlarının memur statüsündeki görevlileri ile yaptıkları hizmet bakımından işçi niteliği taşımayan diğer kamu görevlileri,

g) Belediye başkanları,

h) Subaylar ile astsubaylar,

i) Siyasi partilerin il ve ilçe yönetim kurulu başkan ve üyeleri,

j) Belediye meclisi üyeleri,

k) İl genel meclisi üyeleri,

l) Kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ile sendikalar, kamu bankaları ile üst birliklerin ve bunların üst kuruluşlarının ve katıldıkları teşebbüs veya ortaklıkların yönetim ve denetim kurallarında görev alanlar.

Ayrıca YSK kararına göre, milletvekili adayı olmak için kamu görevlerinden emekli olmayı düşünen kamu görevlilerinin de emeklilik dilekçelerini bugün saat 17:00’ye kadar vermeleri gerekiyor.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.