logo yeni

KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMUNUN ARABULUCULUĞU SORUNU ÇÖZDÜ

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

kamu denetciligi kurumuÇevre ve Şehircilik Bakanlığında çalışan bir personelin, hizmet belgesinde bir kısım bilgilerin yer alması ve disiplin cezasına yer verilmemesi talebi, Kamu Denetçiliği Kurumuna başvurusu sonrasında çözüldü.

Kamu Denetçiliği Kurumu internet sayfasında yer verilen karara göre, Çevre Mühendisi olarak çalışan şikayetçi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığından askerlik borçlanmasının ve vekaleten yürüttüğü bir takım görevlerin hizmet belgesinde yer almasını ve geçmiş yıllar içinde almış olduğu disiplin cezasının özlük dosyasından silinmesini talep etmiş, talebi uygun görülmeyince KDK’na başvurmuştu.

Şikayetçinin başvurusu üzerine idare ile uzlaşma sağlanması adına Kamu Denetçiliği Kurumu tarafından bir görüşme yapıldığı, yapılan görüşme sonrasında. Bakanlık tarafından şikayetçinin talebi yeniden değerlendirilerek çözüme kavuşturulduğu ve müşteki tarafından konunun idare tarafından çözüldüğü bilgisi ile KDK’na teşekkürlerinin sunulduğu bir e-posta iletildiği belirtildi.

Kamu Denetçiliği Kurumu bunun üzerine, şikayetçi ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı arasında uzlaşma sağlanması suretiyle, karar verilmeden önce şikayete konu talep idare tarafından yerine getirildiğinden, yukarıda anılan hükümler uyarınca şikayet başvurusu hakkında KARAR VERİLMESİNE YER OLMADIĞINA karar verdi.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.