logo yeni

İKİ KURUMUN TAŞRA TEŞKİLATINDA YENİ BİRİMLER KURULDU

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

kadroBakanlar Kurulu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğünün taşra teşkilatlarında bazı düzenlemeler yaptı.

Bugün Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Bakanlar Kurulu Kararları ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğünün taşra teşkilatlarında bazı yeni birimler de kuruldu. Yapılan bu düzenlemelerle;

1-Çevre ve Şehircilik Bakanlığının taşra teşkilatında;

-Doğrudan merkeze bağlı olarak Aydın, Denizli, Manisa, Muğla ve Uşak illerini kapsayan İzmir merkezli Ege Temiz Hava Merkezi Müdürlüğü kuruldu.

-Doğrudan merkeze bağlı olarak Ankara, Bartın, Bolu, Çankırı, Düzce, Eskişehir, Karabük, Kastamonu, Kırıkkale, Kırşehir, Kütahya, Yozgat ve Zonguldak illerini kapsayan Ankara merkezli Kuzey İç Anadolu Temiz Hava Merkezi Müdürlüğü kuruldu.

-Doğrudan merkeze bağlı olarak Afyonkarahisar, Aksaray, Antalya, Burdur, Isparta, Karaman, Kayseri, Konya, Nevşehir ve Niğde illerini kapsayan Konya merkezli Güney İç Anadolu Temiz Hava Merkezi Müdürlüğü kuruldu.

-Doğrudan merkeze bağlı olarak Amasya, Çorum, Giresun, Ordu, Samsun, Sinop ve Tokat illerini kapsayan Samsun merkezli Orta Karadeniz Temiz Hava Merkezi Müdürlüğü kuruldu.

-Doğrudan merkeze bağlı olarak Ağrı, Ardahan, Artvin, Bayburt, Erzincan, Erzurum, Gümüşhane, Iğdır, Kars, Rize ve Trabzon illerini kapsayan Erzurum merkezli Doğu Anadolu Temiz Hava Merkezi Müdürlüğü kuruldu.

-Doğrudan merkeze bağlı olarak Adıyaman, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Hakkari, Malatya, Mardin, Muş, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Tunceli ve Van illerini kapsayan Diyarbakır merkezli Güneydoğu Anadolu Temiz Hava Merkezi Müdürlüğü kuruldu.

-Doğrudan merkeze bağlı olarak Adana, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Mersin ve Osmaniye illerini kapsayan Adana merkezli Akdeniz Temiz Hava Merkezi Müdürlüğü kuruldu.

-Doğrudan merkeze bağlı olarak İstanbul İlinde daha önce kurulmuş olan Marmara Temiz Hava Merkezi Müdürlüğüne bağlı illerin Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Edirne, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ ve Yalova oluşacağı düzenlendi.

Değişiklikler için tıklayınız …

2- Orman Genel Müdürlüğünün taşra teşkilatında;

-378 adet Başmühendisliğin bağlı oldukları Bölge Müdürlüklerine göre dağılımları yeniden yapıldı.

-Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı olarak Afyonkarahisar İlinde Afyonkarahisar Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Merkezi Müdürlüğü kuruldu.

-Uluslararası Orman Yangınları Eğitim Merkezi Müdürlüğünün ismi Uluslararası Ormancılık Eğitim Merkezi Müdürlüğü olarak değiştirildi.

Değişiklikler için tıklayınız …

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.