logo yeni

HÜKÜMETİ AŞAĞILAYAN EMNİYET PERSONELİ MESLEKTEN ÇIKARILACAK

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

polisEmniyet Örgütünde çalışan her sınıftan memura verilecek disiplin cezalarını gerektiren eylem, işlem, tutum ve davranışlarla cezaların derece ve miktarının belirlendiği Tüzüğün adı ile bazı hükümleri değiştirildi.

Bakanlar Kurulu tarafından çıkarılan ve bugün yayımlanan “Emniyet Örgütü Disiplin Tüzüğünde Değişiklik Yapılmasına Dair Tüzük”de yer alan düzenlemelerden bazıları şöyle:

-“Emniyet Örgütü Disiplin Tüzüğü”nün adı, “Emniyet Teşkilatı Disiplin Tüzüğü” olarak değiştirildi.

-Diğer mesai arkadaşlarına (astları ve aynı rütbedeki arkadaşları dışındaki) söz, yazı ya da eylemle hakaret eden ya da dövme girişiminde bulunanlara  4 ay süreli durdurma cezası verilecek.

-Banka veya kredi kartlarını kötüye kullananlara; hukuka aykırı dinleme ve kayda alma faaliyeti yapanlara; görevli olmadığı halde, elektronik ortamda veya bilgisayar loğlarında kişisel veri sorgulaması yapanlara; Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, TBMM’yi, Hükümeti, yargı organlarını, askeri ve emniyet teşkilatını alenen aşağılayanlara meslekten çıkarma cezası verilecek.

-Silahıyla yaralama suçunu kasıtlı işleyenlere 24 ay uzun süreli durdurma cezası verilecek.

-İş sahiplerini ya da herhangi bir nedenle Emniyet binalarına gelen ya da getirilenleri dövme fiili nedeniyle 12 ay süreli durdurma cezası verilmesini; astları ile aynı rütbedeki arkadaşlarını dövme fiili nedeniyle 24 ay süreli durdurma cezası verilmesini; amir veya üstlerini dövenlere meslekten çıkarma cezası verilmesini; demirbaş silahı yerine, kişisel silahıyla göreve çıkanlara kınama cezası verilmesini öngören hükümler kaldırıldı.

Bugün yürürlüğe giren Tüzük için tıklayınız …

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.