logo yeni

AZINLIK OKULLARINDA GÖREVLENDİRİLECEK ÖĞRETMENLERİNİN GÖREV SÜRESİ NASIL UZATILACAK?

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

ogretmen8Millî Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğinde yapılan değişiklikle, azınlık okullarında görevlendirilecek Türkçe ve Türkçe kültür dersi öğretmenlerinin görev sürelerinin, ancak okul müdürlerinin teklifi üzerine uzatılması sağlandı.

Türkçe ve Türkçe kültür dersi öğretmenleri, 6581 sayılı Azınlık Okulları Türkçe ve Türkçe Kültür Dersleri Öğretmenleri Hakkında Kanun hükümlerine göre, ilgili azınlık okulu müdürlüğünün teklifi ve valiliğin onayı ile en fazla 5 yıl süreyle azınlık okullarında görevlendirilebiliyor.

Bu şekilde görevlendirilen öğretmenlerde görev süresi dolanların görev süreleri ilgili valilikçe bir yıl daha uzatılabiliyordu. Yönetmelikte yapılan değişiklikle, bu öğretmenlerin görev sürelerinin ancak ilgili okul müdürlüğünün teklifi üzerine uzatılması kuralı getirildi.

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 20/3/2012 tarihli ve 28239 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğinin 28 inci maddesinin ikinci fıkrasının (a) bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“a) Türkçe ve Türkçe kültür dersi öğretmenleri, 20/5/1955 tarihli ve 6581 sayılı Azınlık Okulları Türkçe ve Türkçe Kültür Dersleri Öğretmenleri Hakkında Kanun hükümlerine göre okul müdürlüğünün teklifi, valiliğin onayı ile en fazla 5 yıl süre ile görevlendirilirler. Bu öğretmenlerin görev süreleri, okul müdürlüğünün teklifiyle uzatılabilir. Bunlardan biri, okul müdürlüğünün görüşü alınarak valilikçe müdür başyardımcısı olarak görevlendirilir.”

MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Yönetmelik Millî Eğitim Bakanı tarafından yürütülür.

 

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.