logo yeni

112 ÇALIŞANLARININ GEÇİCİ GÖREV YOLLUKLARININ GÖREVLENDİRME SÜRESİ ÜZERİNDEN ÖDENMESİ

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

saglik6Sağlık-Sen, KİK toplantısında 112 çalışanlarının görevlendirmelerin aylık olmasına karşın, sadece görev yaptıkları gün sayısının dikkate alındığını, bunun da çalışanları mağdur ettiğini ve yollukların görevlendirme süresi üzerinden ödenmesini talep ettiklerini ve sorunun çözüldüğünü belirtti.

Sendika, KİK toplantısında, geçici olarak görevlendirilen personele, görevlendirme süresi üzerinden geçici görev yolluğunun ödenmesi gerektiği, bu konuda Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Strateji Geliştirme Başkanlığı ile koordineli şekilde 81 il valiliğine yazı yazılmasına karar verildiğini açıkladı.

Ayrıca, KİK Toplantısında araç değer kaybının da kasko şirketinden alınması kararı da çıktı. Mevcut uygulamada, ambulans kazalarında hasarlar kasko tarafından ödenmesine karşın, değer kaybı şoförden alınıyordu. KİK toplantısında değer kaybının da kasko üzerinden karşılanması konusunda çalışma yapılmasına karar verildi.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.