logo yeni

OKULLARDA MÜDÜR BAŞYARDIMCISI VE MÜDÜR YARDIMCILARI GÖREVİNE DEVAM EDECEK

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

mudur 3Milli Eğitim Bakanlığı’na Bağlı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmesine İlişkin Yönetmeliğin bazı maddelerine karşı açılan davada , 10. Maddenin 9. Fıkrası ile 23. Maddesinin 1. Fıkrasının yürütmesinin durdurulmasına karar verilmişti.       

Bakanlık tarafından kararın uygulanmasına ilişkin yaptığı açıklamada, görev yapmakta olan  müdür başyardımcıları ve  müdür yardımcılarının, yargı kararına uygun yeni bir yönetmelik yayınlanıp ,bu yönetmelik doğrultusunda yeni atamalar yapılana kadar görevlerine devam edecekleri belirtildi.

Açıklama:

DANIŞTAY İDARİ DAYA DAİRELERİ KURULUNCA VERİLEN YÜRÜTMENİN DURDURULMASI KARARI ÜZERİNE YAPILACAK UYGULAMAYA İLİŞKİN AÇIKLAMA

"Bilindiği üzere. Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine İlişkin Yönetmeliğin bazı hükümlerinin yürütmesinin durdurulması ve iptali istemiyle Bakanlığımız aleyhine açılan idari dava hakkında Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulunca verilen 18/02/2015 tarihli ve YD. İtiraz No:201-1/1151 sayılı Kararda; Yönetmeliğin l0’uncu maddesinin dokuzuncu fıkrası ile 23’üncü maddesinin birinci fıkrasının yürütülmesinin durdurulmasına karar verilmiştir.

Bu durumda, Yönetmelikte söz konusu yargı kararı doğrultusunda yeni bir düzenleme yapılana kadar müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı görevlendirilmelerine ilişkin herhangi bir işlem yapılması mümkün olamayacaktır.

Bu çerçevede, oluşacak yönetim boşluğunun önüne geçilerek eğitim-öğretim hizmetlerinde herhangi bir aksamaya meydan verilmemesi bakımından, Yönetmelikte yargı kararı doğrultusunda yeniden yapılacak düzenlemeye göre görevlendirilecek müdür başyardımcısı ve müdür yardımcılarının göreve başlayacakları tarihe kadar, mevcut müdür başyardımcısı ve müdür yardımcılarından da yararlanılarak bu görevlerin aksatılmadan yürütülmesi gerekmektedir."

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.