logo yeni

FATİH PROJESİNE HANGİ ÖĞRETMENLER BAŞVURABİLECEK?

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

bilisim teknolojileri ogretmeniYEĞİTEK Genel Müdürü Dinçer Ateş, Fatih Projesi kapsamında bin öğretmene yönelik hazırlanan e-içerik geliştirme eğitim programına başvuru yapabilecek öğretmenleri açıkladı.

Açıklamaya göre, lise düzeyinde matematik, fizik, kimya, biyoloji, Türk dili ve edebiyatı, tarih, coğrafya, din kültürü ve ahlak bilgisiyle felsefe grubu, ortaokul düzeyinde Türkçe, matematik, sosyal bilgiler, fen bilimleri/fen ve teknoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi branş öğretmenleri programa başvurabilecek.

Türk Telekom/Sebit ile MEB arasında imzalanan protokol çerçevesinde hazırlanan eğitim programı kapsamında seçilen öğretmenler Mersin'de 20 Temmuz-12 Eylül 2015'te 125'er kişilik gruplar halinde, 6'şar günlük eğitimlere tabi tutulacak.

Ateş ayrıca eğitime katılanlar arasından 100 öğretmenin, Fatih Projesi e-içerik geliştirme çalışmalarında görevlendirileceğini de belirtti.

Dinçer Ateş, seçilecek öğretmenlerin Fatih Projesi'nin proje okullarının bulunduğu Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Eskişehir, Samsun, Mersin, Antalya, Şanlıurfa, Van, Erzurum, Kayseri illerinden olacağını belirterek, "MEB bünyesinde bulunan öğretmenlerimizi e-içerik geliştirme süreçlerine dahil ederek, özgün ve güvenilir e-içeriği EBA'ya kazandırmayı planlıyoruz. Eğitime katılan öğretmenlerden daha sonra proje okullarında ve bölgelerinde yapılacak eğitimlerde faydalanılmaya devam edilecek" dedi.

Ateş, başvuru yapmak isteyen öğretmenlerin, 24 Haziran ile 3 Temmuz tarihleri arasında "www.eba.gov.tr" adresini takip etmesi gerektiğini belirtti.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.