logo yeni

calisanlar2 copy

FRANSIZCA ÖĞRETMENLİĞİ KALKIYOR MU?

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

MHP Milletvekili Ruhsar DEMİREL, Milli Eğitim Bakanı Ömer DİNÇER tarafından yazılı olarak cevaplandırılmak üzere TBMM Başkanlığına verdiği önerge ile Fransızca öğretmenlerinin durumunun ne olacağını sordu.

Soru önergesinde, "2012-2012 Eğitim-Öğretim Yılında Okutulacak İlköğretim ve Ortaöğretim Ders Kitapları arasında Fransızca seçmeli ders olarak görülmesine rağmen, uygulamada Fransızcanın seçmeli ders olarak verilmemesinin nedenleri nelerdir?" diye soran Ruhsar DEMİREL, Fransızca öğetmenlerinin durumunun ne olacağına ilişkin cevaplar da istedi.

Ruhsar DEMİRE'in önergesinde, "Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı kurum ve kuruluşlar ile özel okul, dershane, özel eğitim merkezi vb. kurumlarda istihdam edilen Fransızca öğretmenlerinin sayısının ne kadardır?

Halen üniversitelerde Fransızca öğretmenliği bölümünde eğitim gören öğrenci sayısı ne kadardır?

Atama bekleyen Fransızca öğretmenleri ve mezun olacak öğrenciler için yapılması planlanan çalışmalar nelerdir?" soruları da yer aldı.

logokucuk

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.