logo yeni

KAHVECİ: CEZA VEREN İDARECİLER HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

saglik 4Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş’ü ziyaretinde Aile Hekimliğindeki cumartesi nöbetlerinin sonlandırılması talebini bir kez daha yeniledi.

Cumartesi hasta sayısı çok sınırlı

Kahveci, nöbetlerin çalışanların motivasyonunu bozduğunu belirterek, “Aile Hekimliği komisyonu kurduk. Aile hekimlerimizle sıkça görüşüyoruz. Sahadan tüm bilgileri alıyoruz. Cumartesi aile hekimliklerine gelen hasta sayısının çok sınırlı olduğunu belirtiyorlar. Bu nöbetlerin kaldırılmasını 40 bin çalışan istiyor ve bekliyor' dedi.

Yeni bir çalışma başlatılacak

Müsteşar Prof.Dr. Eyüp Gümüş ise Aile hekimliği konusunda yeni bir çalışma başlatacaklarını ifade etti. Bu konuda bir komisyon kurduklarını kaydeden Gümüş “Aile hekimliklerinin özlük hakları, nöbet durumları, çalışma koşulları değerlendirilecek. STK’lar ile de bir araya geleceğiz.' dedi.

"Ceza Veren İdareciler Hakkında Suç Duyurusunda Bulunacağız"

Nöbetleri protesto eden aile hekimlerine ceza verilmesinin yanlış ve hukuksuz olduğunu dile getiren Önder Kahveci “Türk Sağlık-Sen olarak biz bu nöbetleri tutmuyoruz. 2015 Ocak ayından itibaren cumartesi nöbetlerine gitmiyoruz. İdareler soruşturmalar açmaya başladılar ama bu eylemimizin sendikal hak kapsamında olduğu açıktır. Anayasa Mahkemesi ve Danıştay’ın bu konuda net kararları var. Verilen her cezayı mahkemelere taşıyoruz. Bu cezalar iptal edildikten sonra ceza veren idareciler hakkında da suç duyurusunda bulunacağız' dedi.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.