logo yeni

SAĞLIK BAKANLIĞI YETİŞTİRİLMEK AMACIYLA 12 KİŞİYİ YURTDIŞINA GÖNDERECEK

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

yurtdisi2Sağlık Bakanlığı, 2015 Yılında 12 kişiyi yetiştirilmek amacıyla yurtdışına gönderecek.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “1 Şubat 1974 tarih ve 14786 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan ‘Yetiştirilmek Amacıyla Yurtdışına Gönderilecek Devlet Memurları Yönetmeliği’ çerçevesinde 2015 yılı için Bakanlığımıza 12 kişilik kontenjan tanınmıştır.” ifadelerine yer verildi.

Yönetmelik çerçevesinde başvuruda bulunmak isteyen Bakanlık  personelinin müracaatlarını en geç 20 Temmuz 2015 tarihine kadar Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğüne iletilmesi gerekiyor.

Sağlık Bakanlığı Merkez ve Taşra Teşkilatı’nda yer alan personelin başvuruları kabul edilecek, ancak geçici görevlendirme suretiyle Bakanlıkta görev yürütmekte olan personelin, kadrosunun bulunduğu kurum kontenjanlarına başvurması gerekecek.

 - 2015 Yılında Yetiştirilmek Amacıyla Yurtdışına Gönderilecek Personel ile ilgili Usul ve Esasları Belirleyen Duyuru ile Konu ve Kontenjan Listesi

 - Başvuru (Bilgi) Formu (Ön Yüz) (Arka Yüz) (Excel Dosyası) (Başvuru Formu 2 taraflıdır. Lütfen hem ön yüzünü hem de arka yüzünü BİLGİSAYAR ORTAMINDA doldurunuz)

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.