logo yeni

EÜAŞ 2015 YILI KURUM İDARİ KURULU KARARLARI

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

elektrik uretim anonim sirketiEÜAŞ ile Enerji Bir-Sen arasında Kurum İdari Kurulu 2015 yılı toplantısında alınan kararlar açıklandı. Toplantı tutanağına göre kararlar şöyle:

1- Kurumdan emekli olan tüm personele kurum kimlik kartı verilmesi konusunda gerekli çalışmalara başlanılmış olup, Şirketimiz web sitesinde gerekli duyuru yapılacaktır.

2- ABCD ve KLMN Blok çay ocaklarında çay ücreti dışındaki içecek ve yiyecekler için farklı fiyat uygulamalarının önlenmesi ile hijyen şartlarının sağlıklı duruma getirilerek çalışan personelin sık sık değiştirilmesinin engellenmesi hususlarında TEDAŞ Genel Müdürlüğü ile görüşülmüş olup, istenilen kattan bedeli karşılığında fiş alınması suretiyle çay ocaklarından istifade edilebileceği belirtilmiştir.

3- Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavı 30/05/2015 tarihinde gerçekleştirilecek olup, gerekli duyuru yapılmıştır.

4- Koruma ve Güvenlik Görevlilerin memurluğa geçişleri konusunda gereken kolaylık sağlanmaktadır.

GÜNDEM KONULARI:

Konu 1-Kurum İdari Kurullarında yer alan ortak konuların (yemek, servis, yerleşim, engelli personelin çalışma koşullan gibi) üst düzeyde ve sendikanın da katılımıyla görüşülmesi için koordinasyon toplantısı yapılması,

Karar: Konu, yetkili Sendika ve TEDAŞ Genel Müdürlüğüne intikal ettirilecektir.

Konu 2- Yemek bedellerinin yenilen yemek bedeli kadar aylık maaşlardan otomatik olarak kesilmesinin sağlanması,

Karar: Konu, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ile Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığına intikal ettirilecektir.

Konu 3- KLMN Blok 5. Katta çay ocağı açılmasının sağlanması.

Karar: Konu, Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı ile TEDAŞ Genel Müdürlüğüne intikal ettirilecektir.

Konu 4- Yemekhane girişlerinde unvan ayrımının kaldırılması ya da yoğunluğun azaltılması için yeniden düzenleme yapılmasının sağlanması,

Karar: Konu, TEDAŞ Genel Müdürlüğüne intikal ettirilecektir.

Konu 5- Kuruntumuz sosyal tesisler ücretlerinin yüksek, olması nedeniyle, ücretlerin Maliye Bakanlığınca yayımlanan 2015-2 sayılı Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğe göre yeniden değerlendirilerek düzenleme yapılması,

Karar: Konu, Destek Hizmetleri Daire Başkanlığına intikal ettirilecektir.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.