logo yeni

EMNİYETTEN EMEKLİLİĞE SEVK KARARLARI HAKKINDA AÇIKLAMA

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

emniyetEmniyet Genel Müdürlüğü, 2015/2 sayılı Yüksek Değerlendirme  Kurulu Kararı ile emekliye sevk edilen emniyet teşkilatı per​soneli​ne ilişkin kararların onaylandığını bildirdi.

Emniyetten yapılan açıklamada, “6638 Sayılı Polis Vazife ve Salahiyet Kanunu, Jandarma Teşkilat, Görev ve Yetkileri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” un 04 Nisan 2015 tarihinde yürürlüğe girdiği belirtilerek, “Kanunun amir hükümleri gereğince, Emniyet Genel Müdürü başkanlığında 14 Mayıs 2015 ve 19 Mayıs 2015 tarihlerinde iki kez toplanan Emniyet Genel Müdürlüğü Yüksek Değerlendirme Kurulu tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda alınan kararlar İçişleri Bakanı tarafından onaylanmıştır.” denildi.

İçiişleri Bakanı tarafından onaylanan kararlara göre:

19 Birinci Sınıf Emniyet Müdürünün,

49 İkinci Sınıf Emniyet Müdürünün,

27 Üçüncü Sınıf Emniyet Müdürünün,

23 Dördüncü Sınıf Emniyet Müdürünün,

emekliye sevk edilmeleri uygun görüldü.

Açıklamada, emekliye sevk edilen personelin emeklilik durumunu, Personel Bilgi Sisteminden kendi kullanıcı adı ve şifresini girerek öğrenebileceği de belirtildi.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.