logo yeni

ÜNİVERSİTELİ İŞÇİLERE MEMUR KADROSU

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

isci 2Başbakan Ahmet Davutoğlu, özel bir televizyon kanalında yaptığı açıklamada, üniversiteli işçileri memur kadrosuna atamayı planladıklarını açıkladı.

Başbakan Davutoğlu konuya ilişkin açıklamasında, “Üniversiteli işçi durumunda olanları, memurluğa almak gibi ki, bu kamuda hak talebiydi, bunu da değerlendiriyoruz, bunu da yapmayı planlıyoruz” ifadelerinin kullandı.

Toplu sözleşme ve KPDK'da dile getirilen ancak, torba kanunlarda yer verilmeyen, üniversiteli işçilerin memuriyete geçirilmesi talebi ile 15 Ocak 2005'ten sonra memuriyete başlamış olanlara ek 1 derece verilmesi taleplerinin hayata geçirilmesi planlanıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, “Memur-Sen olarak, üniversiteli işçilerin memuriyete geçirilmesi konusunu toplu sözleşme masası ve KPDK'da sürekli gündeme getirdik. Talebimizi daha önce Başbakan Davutoğlu'na da iletmiştik. Sayın Başbakan talebimizi “kamuda haklı talep” diye nitelendirdi. Sorunun çözümü için değerlendirme ve planlama yaptıklarını açıkladı. İnşallah bu adaletsizliğin giderilmesi, haklı talebimizin en kısa sürede hayata geçirilmesi için konunun takipçisi olacağız” dedi.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.