logo yeni

GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞINDA GEREKLİ ŞARTLARI TAŞIYAN HER MÜFETTİŞ BAŞMÜFETTİŞ OLAMAYACAK

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

personel 2Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı Rehberlik Ve Teftiş Başkanlığı Yönetmeliğinde yapılan değişiklikle, gerekli şartları taşıyan Müfettişlerin Başmüfettiş olarak atanması zorunluluğu kaldırıldı.

Resmi Gazete’de bugün yayımlanarak yürürlüğe giren “Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı Rehberlik Ve Teftiş Başkanlığı Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik”, Rehberlik ve Teftiş Kurulu Başkanlığında en az on yıl çalışmış olan müfettişlerin; kıdem, başarı ve kadro durumu göz önünde tutularak müşterek kararname ile başmüfettişliğe atanmasındaki zorunluluğu kaldırdı.

Değişiklik öncesinde geçerli olan düzenlemeye göre; Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanlığında en az on yıl çalışmış olan müfettişler; kıdem, başarı ve kadro durumu göz önünde tutularak müşterek kararname ile başmüfettişliğe atanıyorlardı. Yapılan düzenlemeyle, Yönetmeliğin ilgili maddesinde yer alan “atanırlar” ibaresi “atanabilirler” şeklinde değiştirildi. Bu değişiklik sonrasında, kadro durumu uygun olsa bile, gerekli şartları taşıyan her Müfettiş Başmüfettişliğe atanamayabilecek.

Yönetmeliğin “Başmüfettişliğe atanma” başlıklı maddesi şöyleydi:  “MADDE 35 – (1) Başkanlıkta en az on yıl çalışmış olan müfettişler; kıdem, başarı ve kadro durumu göz önünde tutularak müşterek kararname ile başmüfettişliğe atanırlar.”

GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI REHBERLİK VE TEFTİŞ BAŞKANLIĞI YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 18/8/2012 tarihli ve 28388 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı Yönetmeliğinin 35 inci maddesinin birinci fıkrasında geçen “atanırlar” ibaresi “atanabilirler” şeklinde değiştirilmiştir.

MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Gümrük ve Ticaret Bakanı yürütür.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.