logo yeni

ÖĞRETMENLERİN KILIK KIYAFETLERİ KONUSUNDA MEB MÜSTEŞARI NE DEDİ?

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

ogretmen 2Yasemin Erman Balsu Anadolu Lisesi öğretmenleriyle istişare toplantısında bir araya gelen Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, öğretmenlerin kılık kıyafetleri ile ilgili düşüncelerini de açıkladı.

Tekin, sendika temsilcilerinin öğretmenlerin kılık kıyafet uygulamalarındaki değişiklik talebiyle ilgili, "Ben, kılık kıyafet konusunda sendikalara katılıyorum" ifadelerini kullandı.

İstişare toplantısında konuşan Müsteşar Tekin, bu tür toplantıların okullardaki eksiklikleri görme adına önemli olduğunu belirtirken, eğitim kalitesini artırmak için il ziyaretlerinin önemine işaret etti. Müsteşar, 81 ildeki mevcut durumu ay sonuna kadar okul müdürleriyle bir araya gelerek görüşmeyi hedeflediklerini söyledi.

Tekin öğretmenlerin kılık ve kıyafet uygulamasındaki değişiklik talebiyle ilgili bir soruyu da yanıtlayarak, "Bizim kılık kıyafet konusundaki tavrımız, özgürlüklerden yana. İsteyen istediği gibi giyinebilmeli. Sayın bakanımızın 'Benim öğretmenim kendisine yakışanı giyer' diye güzel bir lafı var. Ancak bu, bizim tek başına verebileceğimiz bir karar değil. Bütün bakanlıklar, kamu personelinin giyeceği kılık kıyafet kanunu çerçevesinde hareket ediyor. Ben, kılık kıyafet konusunda sendikalara katılıyorum. Başkasının hak ve hürriyetini kısıtlamadığı takdirde, herkes özgürce giyinebilmeli. Bu sadece inançlı insanların başını örtmesine izin vermekle olmaz, başka insanların tercihlerine de saygı duymak gerekiyor." ifadelerini kullandı.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.