logo yeni

ERKEK MEMURA KRAVAT TAKMA ZORUNLULUĞU KALKIYOR MU?

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

memurAkşam Gazetesinden Doruk Çakır’ın haberine göre, erkek memurların kravat takma zorunluluğu kaldırılması için çalışma yürütülüyor.

Devlet memurlarının çalışma ortamlarındaki kılık ve kıyafetleri 16/7/1982 tarih ve 8/5105 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile çıkartılan “Kamu Kurum Ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin Kılık Ve Kıyafetine Dair Yönetmelik” tarafından düzenleniyor.

Kılık Kıyafet Yönetmeliğinde, 2013 yılında önemli değişiklikler yapılmış ve kamu çalışanlarının başörtüsü ile memur olarak çalışmalarının önündeki yasak kaldırılmıştı. O dönemde yapılması planlanan değişiklik ile erkek memurlar için kravat takma zorunluluğunun da kaldırılacağı yönünde spekülasyonlar yapılmış ancak kravat takma zorunluluğu devam etmişti.

Gazetenin haberine göre, kravat takma zorunluluğu dışında, yönetmelikte yapılacak değişiklik ile sakal ve kot pantolon yasağının kaldırılması da değerlendiriliyor. 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.