logo yeni

GİYECEK YARDIMI YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

kiyafetMemurlara Yapılacak Giyecek Yardımı Yönetmeliği’nde değişiklik yapılmasına ilişkin Yönetmelik Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konuldu.

Resmi Gazete’de bugün yayımlanan “Memurlara Yapılacak Giyecek Yardımı Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” ile yapılan düzenlemeye göre; Emniyet Hizmetleri Sınıfı kapsamındaki personele verilmekte olan giyecek yardımının, barışı destekleme ve koruma misyonlarında görevlendirilen personelden hangilerine yapılacağı, İçişleri Bakanlığınca bu amaçla çıkarılan yönetmelikle belirlenecek.

Memurlara Yapılacak Giyecek Yardımı Yönetmeliğinin eki (II) sayılı Cetvelin 1 numaralı sırsında, Emniyet Hizmetleri Sınıfı personelinden resmi kıyafet taşıyanlara yapılacak giyecek yardımlarının; cinsi, miktarı, kullanım süresi ve niteliği düzenlenmiş bulunmaktadır. Memurlara Yapılacak Giyecek Yardımı Yönetmeliği ve eki cetveller için tıklayınız …

MEMURLARA YAPILACAK GİYECEK YARDIMI YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 14/9/1991 tarihli ve 91/2268 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Memurlara Yapılacak Giyecek Yardımı Yönetmeliğine ekli “DİP NOT”un (A) bölümünün (3) numaralı sırasına “koruma hizmetlerinde çalışan personel,” ibaresinden sonra gelmek üzere “barışı destekleme ve koruma misyonlarında görevlendirilen personel,” ibaresi eklenmiştir.

MADDE 2 – Sayıştayın görüşü alınarak hazırlanan bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.