logo yeni

calisanlar2 copy

PERSONEL KAYITLARI TEK BİR ORTAMDA TOPLANMAYA ÇALIŞILIYOR

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

Kamu personeli kayıt sisteminin tek bir veri tabanında toplanması amacıyla, yıllardır üzerinde çalışılan PER-NET projesinin ancak alt yapısı tamamlanabilmiş.

18.10.2012 tarihli ve Mükerrer sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 04.10.2012 tarihli ve 2012/3839 sayılı 2013 Yılı Programının Uygulanması, Koordinasyonu ve İzlenmesine Dair Bakanlar Kurulu Kararı Eki 2013 Yılı Programı 23.10.2012 tarihli ve Mükerrer sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Programda, kamu personeli kayıt sisteminin tek bir veri tabanında toplanması amacına yönelik PER-NET projesinin altyapı çalışmalarının Devlet Personel Başkanlığınca tamamlanmış olduğu, ancak projenin veri girişine henüz açılmadığı ifade edildi.

Kamuda çalışanlara ilişkin kadro bilgileri, yurtdışı eğitime gönderilenlere ilişkin bilgiler, özürlü istihdamına dair veriler gibi projeye bağlı uygulamaların farklı sistemler üzerinden kullanıma açıldığının da vurgulandığı Programda, projenin 2013 aralık sonu itibariyle tamamlanacağı öngörüldü.

Programın 124. öncelik sırasında, Kamu personeli bilgi sisteminin oluşturulmasına yönelik çalışmalara ilişkin olarak "Kamu kurum ve kuruluşlarında etkili bir insan kaynakları planlaması yapabilmek ve kamu personeline ilişkin ihtiyaç duyulan izlemeleri, değerlendirmeleri ve görevlendirmeleri sağlıklı bir şeklide yürütebilmek amacıyla Devlet Personel Başkanlığı bünyesinde oluşturulmakta olan kamu personeli bilgi sistemi tamamlanacaktır." denildi.

Geçmiş Programlarda da benzer hususlara yer verildiğinden ve her defasında önümüzdeki yıl aralık ayında tamamlanacağı öngörüldüğünden,  kamu personeli kayıt sisteminin tek bir veri tabanında toplanması öngörüsünün 2013 yılında gerçekleşmesini umarız.

logokucuk

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.