logo yeni

5 MEMUR HAKKINDA DEVLET MEMURİYETİNDEN ÇIKARMA CEZASI TALEBİ SONUCA BAĞLANDI

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

gorevden uzaklastirmaKamu Emekçileri Sendikası KESK tarafından düzenlenen iş bırakma eylemine katılan 5 Devlet memuru, "memuriyetten çıkarma cezası" verilmesi talebiyle Adalet Bakanlığı Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilmişti.

KESK, DİSK, TTB ve TMMOB, 5 Haziran 2013 tarihinde Türkiye genelinde iş bırakma eylemi düzenlenmişti. Sendikanın çağrısı ile iş bırakma eylemine katılan 5 kişi hakkında disiplin soruşturması başlatılmış ve İzmir Adli Yargı Adalet Komisyonunca, eylem ideolojik olarak değerlendirilerek sendika üyesi beş Devlet memuru, 24 Ocak 2014 tarihinde Adalet Bakanlığı Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilmişti.

Adalet Bakanlığı Yüksek Disiplin Kurulu, uzun süredir bekletilen dosyayı bugün görüşerek karara bağladı.

Kurul toplantısı bitene kadar Adalet Bakanlığı önünde bekleyen Büro Emekçileri Sendikası (BES) üyeleri, toplantıdan “Devlet Memurluğundan Çıkarma” cezasının red edilmesi kararı çıkmasını sevinçle karşıladı.

Karar için yapılan toplantı esnasında BES Genel Başkanı Fikret Aslan tarafından yapılan açıklamada ise, “Daha dün 18 Mayıs’ta Adalet Bakanlığı önünde 150 yargı emekçisinin bakanlıktan başka birimlere sürgün edilmesi, yargıda ayrımcı politikalara ve yargı bağımsızlığını ortadan kaldıran uygulamalara son verilmesi talebi ile basın açıklaması yapan sendikamız, bugün de Adalet Bakanlığı önünde ve tüm illerde yaptığı eylem ve etkinliklerle, üyelerimizle dayanışma içerisinde olurken mücadele kararlılığını da ortaya koymaktadır.

Tüm Yargı Sen’den BES’e yargı emekçilerinin onurlu sesi ve mücadele örgütü olan sendikamız bu saldırıyı da boşa çıkarmayı başaracaktır.

BES olarak üyelerimiz nezdinde sendikal faaliyetlerimizin yargılanmasına izin vermeyeceğiz, her düzeyde üyelerimizle dayanışma içinde olarak üyelerimize sahip çıkacağız.” ifadelerine yer verilmişti.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.