logo yeni

calisanlar2 copy

SAYIN BAKAN BÜROKRATLARINI DEĞİŞTİRSİN

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, engelli memurlar için 2012 yılında yeni bir yerleştirme yapılacağı sözünü vermişti. Bakan Şahin'in bu açıklamasına burada yer vermiştik. Ancak Sayın Bakan dün kendisine yöneltilen "Engellilere yönelik memuriyet sınavında yeni yerleştirmeler ne zaman yapılacak?" sorusunu şöyle yanıtladı:

"Engellilere yönelik ilk kez yeni bir sınav sistemini test ettik. Kendimizi test ettik. Tüm engel gruplarını ayrı ayrı sınava aldık. Daha önce tek tip soru soruluyordu. Genelde de bedensel engelliler daha hızlı yapıyordu, daha yüksek puanı onlar alıyordu ve daha hızlı işe yerleştiriliyorlardı. Şimdi tüm engel gruplarını kendi içinde ayrı sınava aldık.

7 bin engellimizin boş kadrosunu açtık ama ben engelli kardeşlerimize Ekim ayında 'ikinciyi de açarız' demiştim fakat 657 Kanunu'na göre aynı yıl iki yerleştirme yapamıyorsunuz. O yüzden Ocak ayında yani 2013'ün ilk üç ayında Devlet Personel Başkanlığı ile de görüştük ve boş kalan kadroları dolduracak şekilde ikinci bir alımı da yapacağız. O konuda hiç merak etmesinler. Başbakanımızın birebir talimatı ve birebir takibiyle bunu yapıyoruz. Gereken neyse yapılacak." şeklinde konuşarak engelli memur adaylarımı üzdü.

Memurunyeri.com olarak son açıklamada bahsi geçen "657 sayılı Kanunun yılda iki kez yerleştirme yapılmasına engel" olduğu açıklamasına ise şaşırdık. Çünkü 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda yılda iki kez yerleştirme yapılmasını engelleyen bir hüküm bulunmamaktadır. Bu durumda aklımıza gelen  tek husus sayın Bakanı bürokratlarının yanılttığıdır. Kendisine yanıltıcı bilgi veren bürokratlarını değiştirmesini tavsiye ediyoruz.

logokucuk

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.