logo yeni

TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ NİSAN 2015 KURUM İDARİ KURULU (KİK) KARARLARI

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

tapu kadastro genel mudurluguBayındır Memur-Sen ile Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü arasında yapılan Nisan 2015 Kurum İdari Kurul (KİK) Toplantısında alınan kararlar açıklandı.

Bayındır Memur-Sen Genel Başkanı Soner Can Tufanoğlu, Genel Eğitim, Mevzuat ve Toplu Sözleşme Sekreteri Gökhan Şimşek ve 2 Nolu Şube Sekreteri Taner Düzgören ile Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Kesimoğlu, Kadastro Dairesi Başkanı Güngör GÜZEL, Tapu Dairesi Başkan V. Yusuf YALÇIN, Şube Müdürü Abdullah BİLGİN ve Abdurrahman ÇELİK katıldığı,Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 2015 nisan ayı Kurum İdari Kurulunda alınan kararlar şöyle:

1- Kurum personeline fazla çalışma ücreti ödenebilmesi ve performansa dayalı sisteme geçilerek yapılan işlem başına ücretin ödenebilmesi yönünde çalışmaların yapılması kararlaştırılmıştır.

2- Taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere kurum içi personelden sınavla Tapu ve Kadastro Uzmanı |taşra) alınması yönünde gerekli yasal düzenleme çalışmaları devam etmektedir.

3- Kurum personelinin iş yükünün azaltılması için:

a) E-haciz.

b) E-ipotek.

c) E-terkin işlemlerinin faaliyete geçirilmesi yönünde çalışmaların devam ettirilmesi kararlaştırılmıştır.

4- Aracılık hizmetlerinin düzenlenmesi ve konuyla ilgili alt yapının yıl içerisinde oluşturulması kararlaştırılmıştır.

5- Merkezde Kadastro Teknisyeni ve Tapu Müdür Yardımcısı istihdamı için gerekli çalışmanın yapılmasında görüş birliğine varılmıştır.

6- Arşiv Memuru unvanında çalışan, yükseköğretim kurumu tarafından uygunluğu kabul edilen bölüm mezunlarının teknik hizmetler sınıfına geçirilmesi ile ilgili olarak gerekli çalışmanın yapılması kararlaştırılmıştır.

7- Kurumumuz çalışanlarının okul öncesi çağda bulunan çocuklarına yönelik kreş imkanının sağlanması konusunda mevcut binanın fiziki durumuna göre hizmete açılmasına yönelik gerekli çalışmanın yapılması kararlaştırılmıştır.

S- Kadastro Müdür Yardımcısı kadrosunun yeniden ihdas edilmesi ve metropol ilçelerde kapatılan Kadastro Müdürlüklerinin tekrar açılmasının sağlanması için çalışmaların yapılmasında görüş birliğine varılmıştır.

9- Alo Tapu Hattına, BlMER'e yapılan asılsız şikayetlerle ilgili olarak personelin mağdur olmaması ve asılsız şikayetlerde bulunanlar hakkında yasal işlem başlatılması için Hukuk Müşavirliğince hukuki yardım sağlanması konusunda görüş birliğine varılmıştır.

10- Bölge Müdürlüğü personelinin 2016 yılından itibaren servis imkanından yararlanabilmesi için gerekli çalışmanın yapılmasında görüş birliğine varılmıştır.

11- Kurum idari Kurulu Toplantı Tutanağının Kurumsal Web sayfasında yayınlanarak Genel Müdürlük. Merkez ve Bölge Müdürlükleri kanalı ile tüm Tapu ve Kadastro Müdürlüğü personeline duyurulmasının sağlanması,

 

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.