logo yeni

OMBUDSMAN KARARI GEÇİCİ GÖREVLENDİRMEYİ İPTAL ETTİRDİ

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

kadro4Kamu Denetçiliği Kurumunun (Ombudsman), Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü personelinin geçici görevlendirilmesi işlemine ilişkin kararı, personelin sorununu çözdü.

Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğü'nde elektronik teknikeri kadrosunda görev yapan bir personel, hakkındaki geçici görevlendirme işlemini Kamu Denetçiliği Kurumuna (ombudsman) şikayet etmişti.

Kamu Denetçiliği Kurumu kararlarının bağlayıcılığı olmamasına ve tavsiye niteliğinde bulunmasına rağmen, Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğü'nde, elektronik teknikeri kadrosunda görev yapan şikâyetçinin kadrosu dışında başka bir göreve yapılan geçici görevlendirme işlemi iptal edildi. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün, Kamu Denetçiliği Kurumunun bu konuda verdiği tavsiye kararına uyduğu, ve şikayetçi personelin geçici görevlendirme işlemini iptal ettiği bildirildi.

Kamu personeli hakkındaki işlemlere karşı yargıya başvurmadan önce Kamu Denetçiliği Kurumuna başvurabiliyor. Kurum  ile ilgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.