logo yeni

ÜNİVERSİTE CAMİLERİNE ÖZEL DİN GÖREVLİSİ

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

imam2Kocatepe Gençlik Fuarında konuşan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet GÖRMEZ, camilere üniversite grubu şeklinde özel bir kategori eklediklerini belirtti.

Görmez, camilerin A,B,C grubu camiler olarak ayrıldığını, bunlara ek olarak “üniversite grubu” camiler kategorisi oluşturduklarını belirterek, buraya özel din görevlilerinin atanacağını söyledi.

Üniversite içerisinde yer alan bu camilerde üniversiteli gençler ile diyalog kurabilecek din görevlileri görevlendirmek istediklerini belirten Görmez’in, açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“Üniversite içerisinde görev yapan imamları seminer vermek üzere iki günlüğüne Ankara’ya davet ettik.

ODTÜ, Hacettepe, Bilkent içindeki öğrenciler gelsinler, nasıl bir imam istediklerini genç arkadaşlar anlatsınlar, biz de orada olalım dedim.

Camilerin A, B, C şeklinde kategorileri var. Üniversite grubu diye müstakil bir kategori oluşturduk. Üniversite grubu camilerde lisan bilen, doktora yapan, gençlerle iletişim kurabilecek, onların gönül dünyasına hitap edebilecek din görevlilerinin görevlendirilmesi için bir çalışma başlattık.”

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.