logo yeni

SAĞLIK PERSONELİNE YIPRANMA PAYI NE DURUMDA?

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

hemsire 2Hemşirelerin sorunlarını masaya yatırmak amacıyla Ankara Başkent Öğretmenevinde gerçekleştirilen sempozyumda konuşan Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp GÜMÜŞ, yıpranma payı çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Sağlık Sen tarafından düzenlenen sempozyumda konuşan Müsteşar Gümüş, sağlık personelinin erken emekli olmasını sağlayacak olan yıpranma payının 2015' te hayata geçmesi için çalıştıklarını belirtti.

Gümüş, seçimden sonra yeni TBMM'nin çalışmaya başlamasının ardından, Bakanlık olarak en önemli gündemlerinin yıpranma payı olacağını belirtti.

Müsteşar Eyüp Gümüş, sağlık personelinin lisans tamamlama konusunda ise Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ile görüşmelerin devam ettiğini belirtti. Gümüş, bütün sorunların çözümünde sağlık çalışanlarıyla birlikte hareket etmek istediklerini belirterek, "Mutlu sağlık çalışanı demek, huzurlu sağlık çalışanı demek, iyi hizmet demektir" dedi.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.