logo yeni

OKULLARDA TABLET DAĞITIM ZAMANI MANİDAR İDDİASI

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

tabletOkullarda bilişim teknolojileri (BT) destekli öğretim gerçekleştirilmesi amacıyla geliştirilen FATİH Projesi kapsamında tablet bilgisayarın dağıtımın zamanlamasının seçimlere göre ayarlandığı iddiaları Başbakana soruldu.

Konuyu gündeme getiren Milletvekili Mehmet ŞEKER, verdiği soru önergesinde;

-Okullarda bilişim teknolojileri (BT) destekli öğretim gerçekleştirilmesi amacıyla geliştirilen FATİH Projesi kapsamında her öğrenciye ve öğretmene tablet bilgisayar verilmesinin planlandığını,

-Ancak tablet bilgisayarın dağıtım zamanlamasının seçimlere göre ayarlanmasının projeyi BT destekli öğretimi geliştirme amacından çıkararak seçimde oy toplama amacına dönüştürdüğünü,

-Geçtiğimiz yıl Mart yerel seçimlerine 1 ay kala Şubat ayında dağıtılan tablet bilgisayarların bu yıl da Haziran genel seçimlerine bir ay kala Mayıs ayında dağıtıldığını,

-Okulların kapanmasına az bir zaman kala dağıtılan tablet bilgisayarlar öğretim faaliyetleri açısından yararlı olmadığı gibi siyasi etikle de bağdaşmadığını

ileri sürerek, Başbakan Ahmet DAVUTOĞLU tarafından cevaplandırılmak üzere konuya ilişkin şu soruları sordu:

1- FATİH projesi kapsamında öğrencilere ve öğretmenlere verilecek bilgisayarların dağıtım zamanlaması neye göre belirlenmektedir?

2-Tablet bilgisayarların 2014 yılında Mart yerel seçimlerinin bir ay öncesinde Şubat ayında, 2015 yılında ise Haziran genel seçimlerinin bir ay öncesinde yani Mayıs ayında dağıtılması tesadüf müdür?

3-FATİH projesi kapsamında öğrencilere ve öğretmenlere tablet bilgisayar verilmesinin amacı BT destekli öğretimin gerçekleştirilmesi midir, yoksa seçimlerde iktidar partisine oy toplamak mıdır?

4-Tablet bilgisayar dağıtımının, gerçek amacına yani BT destekli öğretimin gerçekleştirilmesi amacına hizmet edebilmesi için, her yıl eğitim-öğretim döneminin başında yapılması gerekmez mi? Bunun için planlanan/yürütülen bir çalışma var mıdır?

5-Tablet bilgisayarların dağıtım zamanlamasının seçimlere göre ayarlanmasını siyasi etikle bağdaştırıyor musunuz?

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.