logo yeni

calisanlar2 copy

MEMURLARIN HAFTAİÇİNDE YURT DIŞINA İZİNSİZ ÇIKIŞI YASAKLANDI

Aktif . Yayınlanma İzin

yurtdisiEdirne Valiliği, kamu hizmetlerinin etkin ve verimli bir biçimde yürütülmesi bakımından Edirne’deki kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan kamu personelinin hafta içi günlerinde izinsiz yurt dışına çıkışını yasakladı.

Edirne’de görev yapan Devlet memurlarının yurt dışına çıkışlarıyla ilgili olarak, Edirne Valiliği tarafından “yurtdışı izni” konulu bir Genelge yayınlandı.

Genelgede; “… son zamanlarda, yurt dışına çıkan devlet memurlarımızın karıştığı, devlet memurunun ve buna bağlı olarak da ülkemizin itibarını zedeleyici bazı olayların meydana geldiğine şahit olunmaktadır.” denilirken, “Bundan böyle; kamu hizmetlerinin etkin ve verimli bir biçimde yürütülmesi bakımından, … ilimiz kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan kamu personeli, hafta içi günlerde izinsiz olarak yurt dışına çıkamayacaktır.” ifadesine de yer verildi.

Öte yandan, kurum amirlerinin haftasonu ve bayram günlerinde yurt dışına çıkmaları durumunda, Valilik özel kalem müdürlüğüne önceden bilgi vermeleri gerekecek. Ayrıca, bu Genelgeye aykırı şekilde yurt dışına çıkacak memurlar hakkında disiplin cezası verilecek.

Söz konusu Genelge

genelge

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.