logo yeni

calisanlar2 copy

GÖREVDEN ALINAN OKUL YÖNETİCİLERİ KALAN İZİNLERİNİ KULLANABİLECEK

Aktif . Yayınlanma İzin

izin-2Devlet Personel Başkanlığı, okul veya kurum yöneticisi iken görevine son verilip öğretmenlik kadrosuna atanan personelin, yönetici iken kullanamadıkları yıllık izinlerini öğretmenliğe başladıktan sonra kullanıp kullanamayacakları konusuna açıklık getirdi.

Gaziantep İlinde Dr. Sadık Ahmet İlkokulu müdürü olarak görev yapmakta iken, yöneticilik görev süresi uzatılmayan Türk Eğitim Sen üyesi tarafından aynı konuya ilişkin olarak Devlet Personel Başkanlığından görüş istenmesi üzerine; yönetici olarak görev yapmakta iken öğretmenliğe başlayanların öncelikle yaz tatili ile dinlenme tatillerinde izin kullanmaları gerektiği, fakat öğretmenliğe başladığı yıl içerisinde yaz tatili ve dinlenme tatillerinin geçmiş olması halinde, dinlenmenin Anayasa’dan kaynaklanan bir hak olduğu da göz önüne alınarak, ilgililerin yönetici iken kullanamadıkları yıllık izinlerini eğitim ve öğretimde aksaklığa neden olmayacak şekilde cari yıl içinde kullanmalarının uygun olacağı mütalaa edilmiştir.

Türk Eğitim Sen’den konuyla ilgili olarak yapılan değerlendirmede, bazı illerde yöneticilik yaptıkları sürede hak kazanıp da kullanmadıkları yıllık izinleri öğretmenliğe geçtikten sonra kullandırılmayan personele, Devlet Personel Başkanlığının görüşleri doğrultusunda hak ettikleri izinlerin kullandırılmasını istedi.

Devlet Personel Başkanlığının görüşü

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.