logo yeni

calisanlar2 copy

KURBAN BAYRAMI TATİLİ BELLİ OLDU

Aktif . Yayınlanma İzin

Memurunyeri.com olarak bu konuda yaptığımız haberde Kurban Bayramının uzatılması ihtimalinin çok düşük olduğunu ve çalışanların kendilerini buna göre hazırlamalarının daha iyi olacağını belirtmiştik. Kültür ve Turizm Bakanı tatilin uzatılması teklifini Bakanlar Kurulu' na götüreceğini ifade etmesine rağmen görüş değiştirerek, ''Bayram öncesinden başlayıp aradaki pazartesi salıyı birleştirirsek çok uzun bir tatil oluyor. Bu, turizm sektörü içindoping olur ama öteki üretim sektörleri buna çok sıcak bakmıyor. Bu yüzden imkanı olanlar bence tatile gelsinler, olmayanlara da 'Daha kısa bir tatille yetinsinler' demek zorunda kalacağız'' dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı açıklamasına ''Pazartesi, salı ve hatta kısmen çarşamba var. Oldukça uzun bir tatil olacak. Bu bir miktar zor görünüyor. Durumu iyi olanlar erken rezervasyon yaptırabilirler. Kamu görevine bağlı olmayanlar ya da işyerleri imkan verenler... Çünkü yazdan kalma günler yaşayacağımızı düşünüyorum. Bayram öncesinden başlayıp aradaki pazartesi salıyı birleştirirsek çok uzun bir tatil oluyor. Bu turizm sektörü için doping olur ama öteki üretim sektörleri buna çok sıcak bakmıyor. Bu yüzden imkanı olanlar bence tatile gelsinler, olmayanlara da 'Daha kısa bir tatille yetinsinler' demek zorunda kalacağız.'' şeklinde devam ederek çalışanları hayal kırıklığına uğrattı.

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.