logo yeni

calisanlar2 copy

OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENLERİNİN TENEFFÜS SAATİ DÜZELECEK Mİ?

Aktif . Yayınlanma İzin

ogretmen2Okul öncesi eğitim kurumlarında çalışan öğretmenlerin ders süresinin kısaltılarak teneffüs yapmalarına imkan sağlanması ile bu öğretmenlere ek ders ücreti ödenmesi konularında çalışma yapılıp yapılmadığıyla ilgili olarak Milli Eğitim Bakanı tarafından açıklama yapıldı.

Milletvekili Ahmet DURAN BULUT, Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI tarafından cevaplandırılmak üzere verdiği soru önergesinde; Okul öncesi eğitim kurumlarında çalışan öğretmenlerin ders saatlerinin 40 dakikaya düşürülerek ders saatleri arasında teneffüs yapılmasına yönelik herhangi bir çalışmanın bulunup bulunmadığı ile verdikleri eğitimin aralıksız olması nedeniyle bu öğretmenlere ek ders ücreti ödenmesi konusunda bir değişikliğe gidilip gidilmeyeceğini sormuştu.

Soru önergesine Bakan Nabi AVCI tarafından verilen cevapta; “Okul Öncesi Eğitim Kurumları Yönetmeliğinin 8 inci maddesi hükmü gereğince okul öncesi eğitim kurumlarında aralıksız eğitim yapılmakta olup bir ders süresi 50 dakikadır. Okul öncesi eğitim alan çocuklar yeterince özbakım becerisine sahip olmadıkları ve kendi başlarına teneffüs yapma imkânları olmadığı için ders saati süresinin değiştirilmesine ilişkin çalışma yapılmamaktadır.” denildi.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.