logo yeni

calisanlar2 copy

EŞİNİN VEYA KENDİSİNİN EĞİTİMİ İÇİN MEMURA VERİLEBİLCEK İZİNLER

Aktif . Yayınlanma İzin

egitimKamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan Devlet memurlarının, kendilerinin veya eşlerinin görecekleri eğitimlerden dolayı izin kullanabilmeleri de mümkün olabilmektedir.

Kendisinin göreceği eğitim için memura verilecek izinler

**Eğitim amacıyla şahsen özel burs sağlayan memurlara,  bu burstan istifade edebilmeleri için eğitimleri süresince aylıksız izin verilebilir.

**Mesleklerine ait hizmetlerde yetiştirilmek, eğitilmek, bilgilerini artırmak veya staj yapmak üzere dış memleketlere; kurumları tarafından (yapılacak sınavlar sonucuna göre ya da dış burslara dayanılarak) gönderilenlere, 2 yıla kadar ücretli izin verilebilmekte ve bu süre bir kata kadar da uzatılabilmektedir. Bu şekilde izin verilenlere aylık net ücretlerinin %60’ı ile ayrıca gittikleri ülkelerde sürekli görevle bulunan ve 9/1 aylık alan meslek memurlarına ödenmekte olan yurtdışı aylığı tutarın 2/3’ü (uluslararası kuruluşlarda staj yapanlara tamamı) kurumları tarafından ödenmektedir. Burslu gidenlerin aldıkları burs miktarları bu miktarın altında ise aradaki fark kurumlarınca kendilerine ayrıca ödenir.

Eşinin göreceği eğitim için memura verilecek izinler

**Eğitim amacıyla şahsen özel burs sağladığı için aylıksız izin kullanmakta olanların (memur veya diğer personel kanunlarına tabi olanların) memur olan eşlerine, eşlerinin eğitim süresi kadar aylıksız izin verilebilir.

**Burslu olarak ya da bütçe imkânlarıyla yetiştirilmek üzere yurtdışına gönderilenlerin (memur veya diğer personel kanunlarına tabi olanlar ile yurtdışına kamu kurumlarınca gönderilmiş olan öğrencilerin) memur olan eşlerine, eşlerinin eğitim süresi kadar aylıksız izin verilebilir.

 

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.