logo yeni

calisanlar2 copy

TSK’DA BAZI PERSONELİN İZİN KULLANMA ŞEKLİ DEĞİŞTİRİLDİ

Aktif . Yayınlanma İzin

askerTürk Silâhlı Kuvvetleri mensuplarının 926 sayılı Kanun uyarınca sahip oldukları izinlere ilişkin usul ve esasları düzenleyen Yönetmelikte yapılan değişiklikle, bazı personelin yıllık izinleri kullanma şekli değiştirildi.

"Türk Silâhlı Kuvvetleri İzin Yönetmeliği"ne göre, personelin yıllık izinlerinin, 20 günlük kısmının Haziran-Temmuz-Ağustos ve Eylül aylarında, 10 günlük kısmının ise diğer aylarda olmak üzere iki defada verileceği düzenlenmişti.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan ve 29/8/2013 tarihinden geçerli olmak üzere yürürlüğe konulan Yönetmelik değişikliği ile; Sahil Güvenlik Bot/Gemi Komutanlıkları emrinde görevli personelin yıllık izinlerinin 10 günlük kısmının Haziran-Temmuz-Ağustos ve Eylül aylarında, 20 günlük kısmının ise bir veya iki bölüm halinde diğer aylarda verilmesi hükme bağlandı.

Bugün yayımlanan Yönetmelik

TÜRK SİLÂHLI KUVVETLERİ İZİN YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 28/1/1991 tarihli ve 20769 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Türk Silâhlı Kuvvetleri İzin Yönetmeliğinin 5 inci maddesinin birinci fıkrasının (1) numaralı bendinin sonuna aşağıdaki cümle eklenmiştir.

"Ancak, Sahil Güvenlik Bot/Gemi Komutanlıkları emrinde görevli personelin yıllık izinlerinin 10 günlük kısmı Haziran-Temmuz-Ağustos ve Eylül aylarında, 20 günlük kısmı ise bir veya iki bölüm halinde diğer aylarda olmak üzere plânlı olarak iki veya üç defada verilir."

MADDE 2 – Bu Yönetmelik 29/8/2013 tarihinden geçerli olmak üzere yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Millî Savunma Bakanı ve İçişleri Bakanı birlikte yürütür.

Sitemizden yapılan alıntılarda "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gerekmektedir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.