logo yeni

calisanlar2 copy

CUMHURBAŞKANINDAN KURBAN BAYRAMININ UZATILMASI HAKKINDA AÇIKLAMA GELDİ

Aktif . Yayınlanma İzin

recep tayyip erdoganKamu çalışanlarının merakla beklediği Kurban Bayramı tatilinin uzatılması hakkındaki karar netleşiyor.

Konuya ilişkin açıklama yapan Başbakan Binali Yıldırım, bayram tatili için kararın salı günkü Bakanlar Kurulu'nda verileceğini söyledi.

Başbakan Yıldırım açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Konuyu Salı günü Bakanlar Kurulu'nda değerlendireceğiz. Orada bir karar vereceğiz. Toplumun bir kesimi 'çalışmaya devam edeceğiz' diyor, bir kesim de 'tatile devam edelim' diyor. Artısı eksisini ele alacağız. Benim bu konuda şahsi fikrim olmaz"

Bayram tatilli hakkındaki nihai açıklama ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazı çıkışı kurban bayramı tatili ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

"Şu anda tabii Hükümet bu 10 günü programına aldı çalışıyor. Hakikaten müsaitse turizm açısından olumlu olur. Turizm sektöründeki açığımızı suretle kapama fırsatı verir. Salı günü bakanlar kurulumuz var. Cumhurbaşkanlığında yapacağız. Hayırlı bir adım olur diye umuyorum."

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.