logo yeni

calisanlar2 copy

BUGÜN, KAMU ÇALIŞANLARININ BAZILARI İDARİ İZİNLİ SAYILACAK

Aktif . Yayınlanma İzin

sehit18 Mart Şehitler Günü nedeniyle, şehitlerimizin kamu kurum ve kuruluşlarında görevli dul ve yetimleri ile anne, baba ve kardeşleri bugün idari izinli sayılacak.

4768 sayılı Kanunla; Vatanın ve Milletin ebedi varlığını ve Devletin bölünmez bütünlüğünü muhafaza etmek, yurt içinde güvenlik ve asayişi sağlamak veya Ülkemiz adına yurt dışında çeşitli görevler ifa etmek için can veren aziz şehitlerimize ve gazilerimize Devletimizin ve Milletimizin şükran ifadesi olarak 18 Mart tarihi Şehitler Günü olarak ilan edilmiştir.

Başbakanlığın 2005/27 sayılı Genelgesi ile de, Şehitler Gününde yapılacak tören ve kutlamalara rahatlıkla katılmalarını sağlamak amacıyla; şehitlerimizin kamu kurum ve kuruluşlarında görevli bulunan dul ve yetimleri ile anne, baba ve kardeşlerinin 18 Mart tarihinde idari izinli sayılmaları uygun görülmüştür.

Genelgeye göre, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan her statüdeki personelden; şehit dul ve yetimleri ile anne, baba ve kardeşleri bugün idari idari izinli sayılacak.

Genelge

Başbakanlıktan:

Konu: Şehitler ve Gaziler Günleri.

Genelge

2005/27

Vatanın ve Milletin ebedi varlığını ve Devletin bölünmez bütünlüğünü muhafaza etmek, yurt içinde güvenlik ve asayişi sağlamak veya Ülkemiz adına yurt dışında çeşitli görevler ifa etmek için can veren aziz şehitlerimize ve gazilerimize Devletimizin ve Milletimizin şükran ifadesi olarak, 4768 sayılı Kanunla 18 Mart Şehitler Günü ve 19 Eylül Gaziler Günü ilan edilmiştir.

Mezkûr günlerde yapılacak tören ve kutlamalara rahatlıkla katılmalarını sağlamak amacıyla; kamu kurum ve kuruluşlarında görevli bulunan şehit dul ve yetimleri ile anne, baba ve kardeşlerinin 18 Mart Şehitler Gününde, malul gaziler ile eşlerinin ise 19 Eylül Gaziler Gününde idari izinli sayılmaları uygun görülmüştür.

Bilgilerini ve gereğini rica ederim.

Recep Tayyip ERDOĞAN

Başbakan

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.