logo yeni

calisanlar2 copy

KAMU ÇALIŞANLARINA CUMA NAMAZI İZNİ ÇIKTI

Aktif . Yayınlanma İzin

imamCuma Namazı saatinin mesai saatine denk gelmesi halinde, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlardan isteyenlere mesai kaybına neden olmayacak şekildeizin verilmesini öngören Başbakanlık Genelgesi yayımlandı.

Bugün Resmi Gazete'de yer alan Genelgede; Cuma Namazı saatinin mesai saatine denk gelmesi halinde, kamu çalışanlarından isteyenlere mesai kaybına neden olmakszın izin verileceği belirtiliyor.

Ancak, Cuma Namazı için verilecek iznin kaç saat olacağı; bu iznin nasıl talep edileceği; Cuma Namazına gitmeyen kişilere de bu iznin verilip verilmeyeceği; verilecek iznin mesai kaybına neden olmaması için ilgili personelin izin karşışığında ne zaman çalışacağı gibi hususlara ise Genelgede değinilmedi.

 

Başbakanlıktan:

Konu : Cuma İzni


GENELGE

2016/1

     Anayasa ve ilgili mevzuatla güvence altına alınan dini inanç hürriyetinin bir gereği olarak; Cuma Namazı saatinin mesai saatine denk gelmesi halinde, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlardan isteyenlere mesai kaybına neden olmaksızın izin verilir.

       Bilgilerinizi ve gereğini önemle rica ederim.

Ahmet DAVUTOGLU
Başbakan

 

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.