logo yeni

calisanlar2 copy

CUMA NAMAZI VE ÖĞLE NAMAZLARINDA İZİN GENELGESİ ÇIKACAK

Aktif . Yayınlanma İzin

ahmet davutogluPartisinin grup toplantısında konuşan Başbakan Ahmet DAVUTOĞLU, memurların mesaisine ilişkin açıklamalarda da bulundu.

Davutoğlu, Cuma günleri ile öğle tatilinin ibadet hürriyetini engellemeyecek şekilde kullanılabilmesi için Başbakanlık Genelgesi Taslağı hazırlandığını açıkladı.

Davutoğlu, 2016 yılı eylem ve reform planının yayınlandığını belirterek, “İlk bir haftada çeşitli vaatlerimizi yerine getirdik ve diğer vaatleri de aşamalı olarak yerine getireceğiz. Her Bakanlar Kurulunda bunları değerlendireceğiz ve vatandaşımıza verdiğimiz sözden bir adım dahi geri atmayacağız. İki haftada vaatlerin yüzde 30'u gerçekleşti. Reformların yüzde 25'i gerçekleştirildi. Milletimize verdiğimiz sözleri harfiyen yerine getirdik ve getirmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Başbakan Davutoğlu Cuma ve öğlen tatilleri içinse, “Cuma vakti için taslak Başbakanlık'ta. Cuma günleri bir bayram kutlaması şeklinde olacak. İsteyen cumaya gidecek istemeyen gitmeyecek. Zamanında bu konuda çok sıkıntı çektik. Hatta hocaya biraz erken bitirse de işimize okulumuza geç kalmasak diye ricada bulunurduk. Artık böyle bir şey olmayacak, bununla ilgili düzenleme hayırlı olsun. Hepimizin neler çektiğini biliyoruz. Kardeşliğimize yaraşır bir şekilde bir düzenleme olacak. Cuma bayram olacak. Cuma günleri mesai saatinin ibadet özgürlüğümüzü etkilemeyecek şekilde düzenlenmesi için taslak hazırladık. Bundan sonra Cuma namazına gitmek isteyen huzur içinde gidebilecek, mesaiden bir eksilme olmayacak” dedi.

Davutoğlu memura verilen ilave dereceye ilişkin olarak, “2005 yılından sonra göreve başlayan kamu görevlilerine ilave bir derece verdik” şeklinde konuştu.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.