logo yeni

calisanlar2 copy

KOLLUK GÜÇLERİNİN İZİNLERİ SEÇİM SEBEBİYLE İPTAL EDİLDİ

Aktif . Yayınlanma İzin

secim 27 Haziran seçimleri yaklaşırken, seçim güvenliğini temin bakımından bütün kolluk kuvvetlerinin izinlerinin iptal edildiği öğrenildi.

İçişleri Bakanlığı seçimlerde alınacak tedbirleri yazı haline getirirken, güvenliğin sağlanabilmesi bakımından kolluk kuvvetlerinin izinleri iptal edildi ve zorunlu haller dışında tüm personel görevi başına çağrıldı.

Yapılan planlamaya göre, seçim günü olan 7 Haziran'da İstanbul ilinde yaklaşık 40 bin polisin görev yapması bekleniyor. Ankara’da ise Jandarma görevlileri ile birlikte bu rakamın 16 bini bulacağı belirtiliyor. İzmir'de emniyetin yetki alanında yaklaşık 9 bin polis, jandarmanın yetki alanında ise yaklaşık 2 bin 500 jandarma görevde başında olacak.

Mazeret izinleri dışında 7 Haziran günü 24 saat esasına göre çalışacak olan kolluk kuvvetleri ise oylarını, ilçe seçim kurulu başkanı tarafından verilecek belgeyle görevli oldukları sandıkta kullanabilecek.

Oy verme ve sayım günü içinde görevi başında olacaklar sadece kolluk kuvvetleri ile sınırlı değil. Ayrıca, oy sayımı ve dökümünün gecenin geç saatlerine kadar sürebileceği göz önünde bulundurularak, elektrik arızasına karşı sürekli bakım ve tamir için ekipler hazır bulundurulacak.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.