logo yeni

YILLIK İZNİNİZİ KAÇ PARÇA HALİNDE KULLANABİLİRSİNİZ?

Aktif . Yayınlanma İzin

izinYıllık izin kullanma hakkı olan Devlet memurlarının, bu izinlerini aynı yıl içerisinde kaç parça halinde kullanabilecekleri hususunda, kurumlara ve amirlere göre değişen uygulamalara rastlanmaktadır.

1982 Anayasası, ücretli yıllık izin haklarının ve şartlarının …

SUBAY VE ASTSUBAYLARIN MAZERET İZNİ HAKKI MEMURLARA TANINAN HAKLARDAN FARKLI MI?

Aktif . Yayınlanma İzin

astsubayTürk Silahlı Kuvvetlerine mensup subay ve astsubayların mazeret izni kullanabilecekleri hallerden bazıları, Devlet memurlarına tanınan mazeret izinlerine göre farklı düzenlenmiştir.

Subay ve astsubayların mazeret izni kullanabileceği haller ile Devlet memurlarına tanınan mazeret izni hakları arasında karşılaştırma ve değerlendirme yapılabilmesine …

TSK PERSONELİNİN KULLANABİLECEĞİ İZİNLER ARTIRILDI

Aktif . Yayınlanma İzin

asker2Türk Silâhlı Kuvvetleri mensuplarının hak sahibi oldukları izinlerin verilmesi ve kullanılmasıyla ilgili esas ve usulleri düzenleyen “Türk Silâhlı Kuvvetleri İzin Yönetmeliği”nde değişiklik yapıldı. Yapılan değişiklikle, TSK personelinin yıllık izin ve mazeret izni ile mesai saatleri içerisinde izin kullanımına ilişkin izinleri konusunda yeni düzenlemeler yapıldı.

TUİK İZİN YÖNERGESİNE İPTAL GELDİ

Aktif . Yayınlanma İzin

adalet5Danıştay 5. Dairesi Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı izin yönergesinde bir hükmün yürütmesinin durdurulmasına karar verdi.

Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığının 25.02.2014 tarihli oluru ile yürürlüğe giren Türkiye İstatistik Kurumu Personeli İzin Yönergesinin “idari izinler” başlıklı 26. maddesinde “Zorunlu hallerde, kadrolu ve geçici personele idari izin verilebilir. İdari izinlerin toplamı sekiz saati bulması halinde bir gün olarak yıllık izinden düşülür.” hükmü yer almaktadır.

ÇALIŞANLAR ARİFE GÜNÜ İDARİ İZİNLİ SAYILDI

Aktif . Yayınlanma İzin

izin2Başbakan Ahmet DAVUTOĞLU’nun imzasıyla yayınlanan yazı ile Kamu kurum ve kuruluşlarındaki tüm çalışanların 3 Ekim 2014 Cuma günü yarım gün idari izinli sayılmaları uygun görüldü.

Kurban Bayramı resmi tatili arife günü olan 3 Ekim 2014 tarihi saat 13:00 da başlamaktaydı....

MEMURLAR HANGİ YAKINLARI İÇİN REFAKAT İZNİ ALABİLİR?

Aktif . Yayınlanma İzin

refakatDevlet memurlarına, bazı yakınlarının ağır bir kaza geçirmesi veya tedavisi uzun süren bir hastalığa yakalanması halinde, aylık ve özlük haklarına dokunulmaksızın refakat izni verilebilmektedir.

Devlet Memurları Kanunu; memurun bakmakla yükümlü olduğu veya memur refakat etmediği takdirde hayatı tehlikeye girecek ana, baba, eş ve çocukları ile kardeşlerinden birinin...

RAPORLUYKEN İL DIŞINA ÇIKILIR MI?

Aktif . Yayınlanma İzin

hasta5Haklarında düzenlenen raporlara istinaden hastalık izni verilen Devlet memurları, bu izin süresi içerisinde bulundukları yer dışına çıkmak istediklerinde, herhangi bir makamdan izin almalarına gerek olup olmadığı konusunda tereddüt yaşayabilmektedirler.

Yasal izin kullandıkları dönemlerde memuriyet mahalli dışına çıkmak isteyen Devlet memurlarının, bunun için de ayrıca izin almasını öngören bazı düzenlemeler söz konusu iken, yapılan değişiklikler neticesinde ...

HASTALIK İZNİ KULLANAN MEMURDAN İYİLEŞTİĞİNE DAİR RAPOR İSTENİR Mİ?

Aktif . Yayınlanma İzin

sorusturma2Hastalıkları sebebiyle haklarında usulüne göre düzenlenen raporlara istinaden hastalık izni verilen Devlet memurlarının izin bitiminde görevlerine başlayabilmeleri, bazı hallerde, iyileştiklerine dair rapor sunmalarını da gerektirmektedir.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununda, hastalanan memurların hastalık izni kullanması hakkı da düzenlenmiştir. Buna göre, memurlar aylık ve özlük hakları korunmak suretiyle, ...

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.