logo yeni

HASTALIK İZNİ NASIL ALINIRSA MAAŞTA KESİNTİ OLMAZ?

Aktif . Yayınlanma İzin

hastaHastalıklarından dolayı haklarında düzenlenen raporlara istinaden hastalık izni kullanan memurlardan bazılarının maaşından, hastalık izinleri süresi toplamının bir takvim yılında 7 günü aşan kısımları için kesinti yapılmaktadır.

ÖĞRETMENLERE BAYRAMDAN SONRA İDARİ İZİN

Aktif . Yayınlanma İzin

ogretmen16Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamada, öğretmenlerin Ramazan Bayramı sonrası 28, 29 ve 30 Haziran tarihlerinde idari izinli sayılacağı açıklandı.

AYLIKSIZ İZİN KULLANAN MEMURUN YILLIK İZİN HAKKI

Aktif . Yayınlanma İzin

izinTakvim yılının ilk mesai gününden geçerli olacak şekilde 23 ay süreyle aylıksız izin alan Devlet memurlarının, aylıksız izin kullandıkları yıllara ilişkin yıllık izin hakları korunuyor.

20 GÜN HASTALIK İZNİ KULLANMAK MAAŞI NASIL ETKİLER?

Aktif . Yayınlanma İzin

hastaTek hekim tarafından düzenlenen raporlara istinaden hastalık izni kullanan Devlet memurlarından bazılarının maaşından, bu şekilde kullandıkları izin süreleri toplamının bir takvim yılında 7 günü aştığı durumlarda, kesinti yapılmaktadır.

HANGİ MEMURLAR HER YIL SAĞLIK İZNİ KULLANABİLİR?

Aktif . Yayınlanma İzin

saglikMemurlardan bazılarına her yıl 1 ay süreyle sağlık izni kullanma hakkına tanınmış olup, bu izne hak kazanılmasında memurun aday veya asil olmasının, hizmetinin ne kadar olduğunun, yıllık izin hakkının bulunup bulunmadığının önemi yoktur.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.