logo yeni

calisanlar2 copy

HARCIRAH BEYANNAMESİ GERÇEĞE AYKIRI OLURSA NE OLUR?

Aktif . Yayınlanma Görüşlerimiz

harcirahGeçici veya sürekli görevlendirmeler nedeniyle, Devlet memurlarına beyanları üzerine 6245 sayılı Harcırah Kanunu hükümleri çerçevesinde harcırah ödemesi yapılırken, beyanlarında gerçeğe aykırılık tespit edilenler hakkında ise bazı yaptırımlar uygulanmaktadır.

AMİRİNİZ SİZE HANGİ HAREKETLERİ YAPAMAZ?

Aktif . Yayınlanma Görüşlerimiz

amirDevlet memurlarından amir konumunda olanların, emirlerinde görev yapan memurlara karşı tutum ve davranışlarının nasıl olması gerektiği 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun çeşitli maddelerinde düzenlenmiş olmakla birlikte, emrindeki memurlara karşı hukuka uygun olmayan ve çalışma huzurunu bozan tutum ve davranışlarda bulunan amirlere de rastlanabilmektedir.

MEHİL MÜDDETİ NEDİR VE NE KADARDIR?

Aktif . Yayınlanma Görüşlerimiz

harcirahİlk defa, yeniden ya da yer değiştirme suretiyle Devlet memuriyetine ilişkin görevlere atananların, belli bir süre içerisinde görevlerine başlamaları zorunlu tutulmuştur.

BAZI KURUMLARIN GÖREVDE YÜKSELME YÖNETMELİKLERİNDEKİ BİR İFADE MAĞDURİYET YARATIYOR?

Aktif . Yayınlanma Görüşlerimiz

gorevde-yukselme-8Bazı kurumların görevde yükselme ve unvan değişikliğine ilişkin yönetmeliklerinde yer alan “ilan edilen kadrolara sınavsız atanma hakkına sahip bulunanlar görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarına başvuramaz” şeklindeki hükümlerin kurumlar tarafından farklı yorumlanması uygulamada mağduriyete neden olabilmektedir.

YEŞİL PASAPORT ALACAK MEMURUN HANGİ DERECESİNE BAKILIR?

Aktif . Yayınlanma Görüşlerimiz

dereceDevlet memurlarının kadro derecesi, kazanılmış hak aylık derecesi ve emekli keseneğine esas derecesi her zaman eşit şekilde ilerlemediği gibi, bu derecelerin her birinin memur için etkisi de farklı olabilmektedir.

Memurun derecesine göre hareket edilen durumlardan birine de hususi damgalı pasaport …

HANGİ MEMURLARIN DERECESİ 2 YILDA BİR YÜKSELİYOR?

Aktif . Yayınlanma Görüşlerimiz

gorevde-yukselme3Devlet memurları, bulundukları derecelerde 3 yıllık hizmet sürelerini doldurduklarında, yükselmelerine engel başka bir durum bulunmadığı takdirde, kazanılmış hak aylıkları bakımından bir üst dereceye yükselmektedirler. Ancak, bazı memurlar ise 2 yıllık hizmet süresi dolunca derece yükselmesi yapabilmektedirler.  

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 64 üncü maddesine göre, …

KADEME İLERLEMESİNİN DURDURULMASI CEZASI ALAN MEMURA NE OLUR?

Aktif . Yayınlanma Görüşlerimiz

disiplinKademe ilerlemesinin durdurulması cezası alan memurlar, cezanın uygulanmasında farklı yaptırımlarla karşılaşabilirler.

İşledikleri fiil veya haller nedeniyle haklarında kademe ilerlemesinin durdurulması cezası verilen Devlet memurları, bu cezanın uygulanmasından kaynaklı olarak çeşitli durumlarla karşılaşabilmektedirler.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.