logo yeni

calisanlar2 copy

LİSE MEZUNLARI ŞEF KADROSUNA ATANABİLİR Mİ?

Aktif . Yayınlanma Görevde Yükselme

sefKamu kurum ve kuruluşlarındaki Şef unvanlı kadrolara "Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Genel Yönetmelik" hükümleri çerçevesinde yapılacak atamalarda, ilgililerin belli bir eğitim şartını taşıması da gerekmektedir.

Devlet memurlarının görevde yükselme ve unvan değişikliklerine ilişkin usul ve esaslar, 18/4/1999 tarihinde yürürlüğe giren "Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Genel Yönetmelik" ile düzenlenmiştir. Bu düzenlemelerle, görevde yükselme suretiyle yapılacak atamalarda aranacak eğitim şartının genel çerçevesi de belirlenmiştir.

Söz konusu Yönetmelikte yer alan hükümlere göre, diğer şartları taşıyor olmaları durumunda;

-Devlet memurlarının görevde yükselme suretiyle Şef kadrosuna atanabilmesi için en az iki yıllık yüksek öğrenim görmüş olması gerekir.

-Kurumların kendi özel yönetmeliklerinde düzenlenmiş olması şartıyla, orta öğrenim üzerine kurumlarınca açılan en az iki yıl süreli mesleki kursları bitirmiş olanlar, iki yıllık yükseköğrenim mezunu olmasalar bile Şef kadrosu için yapılacak görevde yükselme sınavlarına katılabilirler.

-Kurumların kendi özel yönetmeliklerinde düzenlenmiş olması şartıyla, 18/4/1999 tarihinde görevde bulunan Devlet memurları, lise veya lise dengi okul mezunu olsalar bile Şef kadrosu için yapılacak görevde yükselme sınavına katılabilirler.

 

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.